UA
RU
Кошик
Загальна інформація

Яка шумоізоляція для авто краща?

Яка шумоізоляція для авто краща?
Яка шумоізоляція для авто краща?
У цій статті розберемо основні матеріали для шумоізоляції автомобілів, доступних на ринку України.

Для початку – з'ясуємо різницю між шумоізоляцією та шумопоглиначами!

Шумоізоляція – спінені матеріали із закритоячеїсту структурою, які відображають звукові хвилі різних частот як з боку вулиці, таї та зсередини автомобіля. Чи не вбирають вологу!

Шумопоглиначі - теж спінені матеріали (переважно), але мають відкритоячеїсту структуру, завдяки чому звукові хвилі не відбиваються, а губляться в осередках матеріалу, перетворюючи звукову енергію в теплову. Дуже добре вбирають вологу!

Якщо простою мовою - шумоізоляція захищає салон автомобіля від впливу шуму з вулиці, шумопоглиначі - "гасять" все те, що пройшло через шумоізоляцію (або зайві звуки в салоні авто).

Тепер же пробіжимося основними матеріалами, які доступні в Україні.

Шумоізоляція.

Часто її ще продають як теплоізоляцію для авто. По суті – це той самий матеріал)

Відберемо для аналізу найпоширеніші: спінений поліетилен (СПЛЕН), спінений каучук (Софт) та «сендвіч» (трьох – чотиришарові матеріали).

Сплен: матеріал існує фізично пошитий і хімічно зшитий. Фізично – м'якший і приємніший у роботі. Різні товщини забезпечують різний ступінь ізоляції. Через «натяг» матеріалу та його щільність – на криволінійних поверхнях може відклеюватися. Найнижча ціна, найслабкіші властивості.

Софт: залежно від розміру осередку матеріалу – відрізняються і властивості. Дуже м'який, добре набуває різної форми нерівностей і опуклостей! Не боїться води! Чим товщі – тим ефективніше! Деякі виробники наносять армуючу сітку на клей (біла нитка) – пов'язано це з тим, що вони сам матеріал має низьку щільність і схильний до розриву на момент установки. Рекомендуємо матеріал без сітки та, бажано, на паперовій антиадгезійній підкладці (повірте, Вам буде комфортно відривати папір від клею, ніж шукати край плівкової підкладки). На наш погляд - найефективніший шумотепло ізолятор!

Сендвічі: назвали їх так завдяки тому, що матеріал створений із різних шарів. Наприклад, бутилкаучукова мастика, СПЛЕН, бітумна мастика, тканина. Матеріал вийшов шалено дорогий і з недоведеною ефективністю (ніхто не знає, наскільки краще гірше буде сендвіч 7 мм від, наприклад, спіненого каучуку 10 мм). Клеїти його рекомендують на рівні поверхні без вигинів - є шанс, що він може відклеїтися на нерівностях. Висока ціна, спірна ефективність.

Шумопоглиначі.

У цьому розділі розберемо такі матеріали, як: повсть, вторинний пінополіуретан (крихта поролону), «хвиля» (поролон). Як ми писали вище – всі ці матеріали вбирають вологу, тому обробляти зовнішні фільонки дверей, або підлогу автомобіля – не рекомендуємо.

Повсть: застарілий шумопоглинач, який досі дуже люблять виробники авто (найдешевший матеріал). Як показує практика - якщо потрапила волога, то починає під ним іржавіти кузов і з'являється грибок. Були випадки займання через несправне проведення! Не рекомендуємо.

Вторинне спінений пінополіуретан: матеріал з досить непоганими шумопоглинаючими характеристиками, але також, як і повсть, вбирає вологу. Важко обробляти криволінійні поверхні. Пересихає з часом і починає сипатися.

"хвиля": фактично, це поролон з клейовим шаром і, в деяких випадках, зі спеціальним просоченням для максимальної ефективності. Дуже хороші звукопоглинаючі властивості, приємні в роботі, мають дуже м'яку структуру, завдяки чому з 15 мм початкової товщини можна стиснути його до 1 мм. Найчастіше таким матеріалом обробляють дверні карти, стеля, арки в салоні, торпедо, канали вент. Вбирає вологу!



Підсумовуючи вищесказане, зазначу, що у різних виробників шумоізоляції – різні матеріали. Відрізняються товщиною, розміром листа, розміром осередку (бульбашка або більше, або менше), потужністю клею.

Якщо у Вас виникли розбіжності щодо матеріалів, чи труднощі з підбором максимально ефективної – наші фахівці допоможуть з вибором!

Пам'ятайте, що правильно підібрані матеріали – суттєво знизять шуми у Вашому автомобілі та вбережуть Ваші нерви у майбутньому!
0 0)
Назад