UA
RU
Кошик
загальна інформація

Які бувають матеріали для шумоізоляції автомобіля

Які бувають матеріали для шумоізоляції автомобіля
Які бувають матеріали для шумоізоляції автомобіля

Потужність автомобіля – це, звичайно, його перевага, але, на жаль, є і негативні наслідки – надмірний шум при роботі двигуна. Часто це проблема, яка настільки ускладнює життя, що ми навіть замислюємося про зміну машини. Так що ж робити, щоб самому забезпечити належну акустику і звукоізоляцію автомобіля? На допомогу приходять вібро-і шумоізоляційні матеріали.

 Чому варто шумоізолювати автомобіль?

Звукоізоляція салону автомобіля значно підвищує комфорт водія і пасажирів не тільки на коротких маршрутах, але, перш за все, в далеких поїздках. При русі по автомагістралі головним джерелом шуму стає потік повітря, особливо на високих швидкостях. Крім того, вони видають шум від шин і інших частин автомобіля, що в довгостроковій перспективі може викликати стрес, особливо для маленьких дітей. Зниження рівня шуму в автомобілі також є ідеальним рішенням для людей, які цінують можливість розмовляти по телефону, або слухати музику під час водіння. Навіть найкращі аудіосистеми не принесуть належного задоволення, коли шумоізоляція автомобіля залишає бажати кращого. Майже всі частини автомобіля, можна обесшумити. 

 З чого ж почати шумоізоляцію? Вібродемпфіруючі матеріали!

Віброізоляція в даний час є найпопулярнішим виробом для звукоізоляції автомобілів. Це бутилові, або бітумні листи та рулони, зазвичай самоклеючі (але ще залишилися і ті, які необхідно нагрівати перед монтажем). Їх монтують в стратегічних місцях під оббивкою, тому вони ніяк не впливають на естетичний вигляд автомобіля.

В даний час на ринку пропонується безліч видів віброізоляції. Вони розрізняються, в основному, будовою, матеріалом і товщиною армуючого шару (фольгою). Деякі з них вимагають додаткового нагріву при укладанні, наприклад, за допомогою теплової гармати, або будівельного фена. Найпоширенішим матеріалом на ринку України є бітумна віброізоляція. Однак вона не гнучка, вимагає нагріву (додаткова складність при монтажі) і тому схильна до розтріскування і пересихання. Може викликати неприємний запах всередині автомобіля, що створює дискомфорт під час водіння. Безумовно, кращий спосіб звукоізоляції автомобіля – це використовувати бутилкаучукову віброізоляцію без додавання бітуму, гудрону і продуктів вторинної переробки. Вона набагато легша, гнучка і водостійка, не вимагає додаткового нагріву і завжди зберігає свої фізичні властивості. Цей тип віброізоляції надзвичайно ефективний в блокуванні структурного шуму, оскільки він максимально ізолює вібрації кузова.

 В яких місцях кузова автомобіля краще всього робити шумоізоляцію?

На це питання будь-який майстер сервісного центру відповість: «Для максимального ефекту необхідно робити весь автомобіль!» І він буде абсолютно правий! Основне джерело шуму і вібрації:

– двері – скрип пластика, брязкання металевих деталей всередині обшивки, велика площа металу без ребер жорсткості (підвищена вібрація);

– моторний відсік – шум працюючого двигуна необхідно усувати в першу чергу! Повірте, Ви відразу відчуєте різницю!

– дах – стук крапель під час дощу, вітер при їзді на великих швидкостях;

– днище автомобіля – тут має бути все очевидно: структурна вібрація + попадання каміння при русі …. Усувати однозначно!

– колісні арки – тертя колеса об дорожнє полотно (а якщо ще й шипована гума …) + задування вітру при русі + все ті ж камінці з дороги …

– багажник – для максимального ефекту від віброізоляції робимо і багажник!

Крім очевидних і очікуваних властивостей віброізоляції не варто забувати про такі плюси, як:
 - підвищення жорсткості кузова автомобіля (при повній віброізоляції вага авто збільшується на 40 – 70 кг) – машина стає більш приємистою;
 - антикорозійні властивості (перед наклеюванням Ви видалили весь бруд і знежирюєте поверхню, а віброізоляція є матеріалом з нульовою         гігроскопічністю)!

І звісно ж, для максимального ефекту від обробки кузова автомобіля необхідно використовувати другий шар - шумоізоляційні матеріали. Найкращим за ефективністю та за комфортом в роботі, на нашу думку, є спінений каучук. Він максимально відбиває звукові хвилі різної частоти, має міцний клейовий шар, не напитує вологу. Додатково цей матеріал буде слугувати ще й теплоізоляцією (взимку - швидше нагріється салон авто та буде тримати довше тепло, влітку - прохолода кондиціонера збережеться надовше).

Якщо підводити підсумок всього вищесказаного – для повної шумо-теплоізоляції салону автомобіля Вам необхідно проклеїти весь кузов! Тоді буде досягнуто максимальний ефект!

 

0 0)
Назад