UA
RU
Кошик

Користь шумо- та віброізоляції для автомобілів: Міфи та реальність

Користь шумо- та віброізоляції для автомобілів: Міфи та реальність
Користь шумо- та віброізоляції для автомобілів: Міфи та реальність

Віброізоляція: комфорт без компромісів

Зниження вібрацій та шуму в салоні

Вібро- та шумоізоляція дозволяє значно знизити рівень шуму всередині автомобіля, що робить поїздки більш приємними і менш стресовими. Встановлення вібро- та шумоізоляції на підлозі, дверях, даху та багажнику забезпечує ефективне поглинання звуків від дороги, двигуна і вітру.

Реальні впливи на вагу та витрату палива

Давайте розглянемо типові матеріали, які використовуються для віброізоляції. Найчастіше це спеціальні віброізоляційні мати та плівки, вага яких складає приблизно 2-5 кг на квадратний метр. Для повної віброізоляції середньостатистичного легкового автомобіля потрібно близько 8-12 квадратних метрів матеріалу.

Розрахунок ваги:

  • Площа: 10 м²

  • Вага матеріалу: 3 кг/м²

Загальна вага: 10 м² * 3 кг/м² = 30 кг

Це додаткове навантаження є незначним порівняно з загальною вагою автомобіля, яка зазвичай становить 1200-1500 кг. Таким чином, додаткові 30 кг — це лише близько 2-2.5% від загальної ваги автомобіля.

Вплив на витрату палива

Згідно з дослідженнями, кожні 100 кг додаткової ваги збільшують витрату палива на приблизно 0.3-0.5 л/100 км. Таким чином, додаткові 30 кг можуть збільшити витрату палива на 0.09-0.15 л/100 км.

Для середньостатистичного автомобіля з витратою палива близько 8 л/100 км це збільшення є незначним і становить лише 1-2% від загальної витрати палива. Це мінімальний компроміс заради значного покращення комфорту.

Віброізоляція: захист компонентів і зниження втоми

Зменшення вібрацій

Віброізоляційні матеріали допомагають знизити рівень вібрацій, які передаються через кузов автомобіля. Це не тільки підвищує комфорт водія і пасажирів, але й зменшує знос механічних компонентів автомобіля.

Вага шумоляційних матеріалів

Шумоізоляційні матеріали зазвичай важать ще менше, ніж віброізоляційні. Їхня вага складає приблизно 1-2 кг на квадратний метр. Для обробки основних ділянок автомобіля (підлога, двері, стеля) потрібно близько 5-8 квадратних метрів матеріалу.

Розрахунок ваги:

  • Площа: 7 м²

  • Вага матеріалу: 1.5 кг/м²

Загальна вага: 7 м² * 1.5 кг/м² = 10.5 кг

Вплив на витрату палива

Це додаткове навантаження ще менше впливає на загальну вагу автомобіля і становить лише близько 0.7-0.9% від загальної ваги автомобіля. Відповідно, вплив на витрату палива є практично непомітним.

Висновок

Додавання шумо- та віброізоляції робить значне покращення комфорту за кермом автомобіля, значно не обтяжуючи його вагу та витрату палива.

0 0)
Назад